Hagens Danny Coach, Belgium

DESCRIPTION

Bron: http://korfbal.ict4us.com/korfbal/index.php?Oefenstof:E-pupillen:Uitblokken_in_de_rebound 1. Rebn + V en 1 A Verdediger laten voorverdedigen 2. Rebn + V en 2 A A op afstand van 6-7m eerst paar keer heen en weer voor shot Rebounder moet steeds mee draaien met schitter om beste positie te behouden 3. zoals oef 2 maar stratend van een vrijworp 4. Rebn + V en 2 A met inlopende V start met A voor korf die pass geeft aan schutter in breedte lijn shot rebound rebn geeft gaat naar aangeef positie 1-2 bal naar aangeef V wordt rebn schutter wordt verdediger loopt rustig naar zijn positie

COACHING POINTS

De rebounder moet zich opstellen met de rug tegen de verdediger (vastzetten), in spreidstand, half gedraaid naar de bal en zicht op de bal hebben over de schouder. Tenminste een armlengte afstand van de paal, anders wordt hij vastgezet en kan zelf geen kant meer op. Als het schot komt moet de rebounder de tegenstander achter zich houden door te blijven uitblokken, de bal over zich heen laten gaan en dan pas er achter aan gaan om te vangen. Vaak wordt de fout gemaakt dat voordat de bal over de rebounder gaat deze al naar de te verwachten landingsplaats gaat. Hierdoor wordt het voordeel van het uitblokken te vroeg opgegeven en maakt de verdediger weer evenveel kans in het duel om de bal als de rebounder. Dus: eerst de man, dan de bal. Leer ze dat goed opstellen niet de enige belangrijke factor is. Zonder vechtlust win je niks. Het verschil tussen oef 4 en vorige oefeningen is dat de rebounder nu een verdediger moet uitblokken die lopend inkomt naar de paalzone. Deze moet op de juiste afstand voor de korf worden opgevangen (1-2 m), waarna de cirkel wordt verdedigd. De verdediger moet nu extra alert zijn op het binnendringen van de cirkel. Dit gaat makkelijker door een inlopende verdediger dan door een voorverdedigende verdediger, zoals bij oefening 1 en 2 het geval was. De verdediger moet goed meedraaien als de verdediger de strijd om de positie aangaat. Let op! Vaak gebeurt het dat in het duel om de beste reboundpositie de verdediger vergeet dat hij ook de schietpositie moet blijven verdedigen. Je ziet dan dat de verdediger achter de korf achter de rebounder terechtkomt. In dit geval moet de bal niet geschoten worden, maar direct strak ingespeeld worden voor de eigen kans van de rebounder.

This practice has no coaching points

PROGRESSION

This practice has no progressions

READ MORE
READ LESS

JOIN SPORTPLAN FOR FREE

  • search our library of Korfball drills
  • create your own professional coaching plans
  • or access our tried and tested plans

JOIN SPORTPLAN FOR FREE

  • search our library of korfball drills
  • create your own professional coaching plans
  • or access our tried and tested plans
;

Sportplan App

Give it a try - it's better in the app

X
Korfball POPULAR SEARCH TERMS
YOUR SESSION IS STARTING SOON... Join the growing community of korfball coaches plus drills and pro tools to make coaching easy.
LET'S DO IT